Aktivt företagVerksamt sedan 2011
Om företaget
Fullmax AB är ett svenskt aktiebolag med säte i Stockholm. Verksamheten startade 2011 och har 15 års erfarenhet i branschen. Huvudverksamheten klassificeras som lokalvård enligt SCB:s branschindelning (SNI-kod 81210). Sidoverksamheter inkluderar detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment, icke-specialiserad partihandel och rengöring av byggnader.
Ekonomi
4 525 842 krOmsättning▲ 9 procent
430 421 krÅrets resultat
14Antal anställda
21,5 procentSoliditet
Avser räkenskapsåret 2025.
Omsättningen ökade 9 procent till 4 525 842 kr räkenskapsåret 2025 (4 135 685 kr föregående år).
Adress
Artillerigatan 6 1tr11451 Stockholm
Verksamhetsbeskrivning
Lokalvård, renovering, bygg, transport, hemtjänst.
Bransch
Årsredovisning
Resultaträkning
| Post | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 3 351 289 kr | 3 618 724 kr | 4 135 685 kr | 4 525 842 kr |
| Övriga rörelseintäkter | 222 kr | 36 040 kr | -188 189 kr | 93 766 kr |
| Råvaror och förnödenheter | - | 246 663 kr | 40 530 kr | 202 341 kr |
| Övriga externa kostnader | 656 511 kr | 542 818 kr | 763 575 kr | 856 634 kr |
| Personalkostnader | 2 626 650 kr | 2 535 267 kr | 2 641 259 kr | 2 938 172 kr |
| Avskrivningar | 7 392 kr | 23 668 kr | 23 668 kr | 23 668 kr |
| Rörelseresultat | -164 360 kr | 306 348 kr | 478 464 kr | 597 887 kr |
| Ränteintäkter | 14 106 kr | 1 161 kr | 61 kr | 361 kr |
| Räntekostnader | 12 907 kr | 19 959 kr | 24 815 kr | 14 954 kr |
| Resultat efter finansiella poster | -163 161 kr | 287 550 kr | 453 710 kr | 583 294 kr |
| Bokslutsdispositioner | -28 110 kr | 0 kr | - | - |
| Skatt | - | 73 762 kr | 100 997 kr | 152 873 kr |
| Årets resultat | -191 271 kr | 213 788 kr | 352 713 kr | 430 421 kr |
Balansräkning
| Post | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Tillgångar | ||||
| Anläggningstillgångar | 110 949 kr | 87 281 kr | 63 613 kr | 39 945 kr |
| Materiella anläggningstillgångar | 110 949 kr | 87 281 kr | 63 613 kr | 39 945 kr |
| Omsättningstillgångar | 1 137 998 kr | 1 073 286 kr | 970 452 kr | 1 116 355 kr |
| Kortfristiga fordringar | 746 148 kr | 611 431 kr | 238 312 kr | 618 562 kr |
| Kassa och bank | 391 850 kr | 461 855 kr | 732 140 kr | 497 793 kr |
| Summa tillgångar | 1 248 947 kr | 1 160 567 kr | 1 034 065 kr | 1 156 300 kr |
| Eget kapital och skulder | ||||
| Eget kapital | 545 148 kr | 558 936 kr | 512 510 kr | 249 081 kr |
| Aktiekapital | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr |
| Balanserat resultat | 686 419 kr | 295 148 kr | 109 797 kr | -231 340 kr |
| Årets resultat | -191 271 kr | 213 788 kr | 352 713 kr | 430 421 kr |
| Obeskattade reserver | 28 110 kr | 28 110 kr | 28 110 kr | 28 110 kr |
| Kortfristiga skulder | 618 191 kr | 523 646 kr | 456 715 kr | 855 309 kr |
| Leverantörsskulder | 1 563 kr | 9 358 kr | 0 kr | 104 424 kr |
| Skatteskulder | 0 kr | -25 349 kr | 75 648 kr | 154 759 kr |
| Övriga kortfristiga skulder | 609 128 kr | 513 897 kr | 374 022 kr | 323 610 kr |
| Summa eget kapital och skulder | 1 248 947 kr | 1 160 567 kr | 1 034 065 kr | 1 156 300 kr |
Ur årsredovisningen
Verksamhet
Bolaget driver lokalvård, renovering, bygg, transport, hemtjänst.
Företrädare
- Devis Rafael O (styrelseledamot)
Undertecknad 2026.
Uppgifterna kommer från bolagets inlämnade årsredovisning till Bolagsverket.
Händelser
2011-12-22
Registrerat hos Bolagsverket
Fullmax AB
2011-12-23
Registrerat hos Skatteverket
2026-02-24
Adressändring
Gatuadress: QES 848-Q BILLO → ARTILLERIGATAN 6 1TR
Postnummer: 10646 → 11451
Grundläggande information
- Registrerat
- 2011-12-22
- Status
- Verksam
Är detta ditt företag?
Komplettera profilen med en egen beskrivning av verksamheten.
Föreslå en beskrivning