Neyli AB
Neyli AB har organisationsnummer 556952-1023
Aktiebolag • Org.nr: 556952-1023
Om företaget
Neyli AB är ett svenskt aktiebolag med säte i Tullinge. Verksamheten startade 2013 och har 13 års erfarenhet i branschen. Huvudverksamheten klassificeras som primärvårdsmottagningar med läkare m.m. enligt SCB:s branschindelning (SNI-kod 86211). Sidoverksamheter inkluderar datakonsultverksamhet, specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus och annan hälso- och sjukvård.
Ekonomi
Avser räkenskapsåret 2025.
Omsättningen ökade 127 procent till 3 576 334 kr räkenskapsåret 2025 (1 577 317 kr föregående år).
Årsomsättningen ökade under året till följd av högre försäljningsvolym och en ökad efterfrågan på bolagets tjänster.
Adress
Bokvägen 1214648 Tullinge
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom hälso- och sjukvård samt IT och annan därmed förenlig verksamhet.
Bransch
Årsredovisning
Resultaträkning
| Post | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 kr | - | - | 1 481 145 kr | 2 992 467 kr | 1 577 317 kr | 3 576 334 kr |
| Övriga rörelseintäkter | - | - | - | - | - | 15 945 kr | 0 kr |
| Råvaror och förnödenheter | - | - | - | 36 580 kr | 12 598 kr | 286 204 kr | 240 546 kr |
| Övriga externa kostnader | 900 kr | 17 200 kr | 1 200 kr | 124 273 kr | 478 015 kr | 581 015 kr | 420 084 kr |
| Personalkostnader | - | - | - | 478 329 kr | 1 597 015 kr | 725 476 kr | 1 163 039 kr |
| Avskrivningar | - | - | - | - | 9 707 kr | 24 044 kr | 48 083 kr |
| Rörelseresultat | -900 kr | -17 200 kr | -1 200 kr | 820 264 kr | 895 132 kr | -41 071 kr | 1 512 277 kr |
| Ränteintäkter | - | - | - | 109 kr | 5 499 kr | 5 004 kr | 2 799 kr |
| Räntekostnader | 0 kr | - | - | 487 kr | 2 314 kr | 4 199 kr | 7 963 kr |
| Resultat efter finansiella poster | -900 kr | -17 200 kr | -2 267 656 kr | 819 886 kr | 898 317 kr | -40 266 kr | 1 507 113 kr |
| Bokslutsdispositioner | - | 70 000 kr | 0 kr | -200 000 kr | -225 000 kr | 200 000 kr | 225 000 kr |
| Skatt | - | - | - | 127 956 kr | 141 330 kr | 38 993 kr | 361 459 kr |
| Årets resultat | -900 kr | 52 800 kr | -2 267 656 kr | 491 930 kr | 531 987 kr | 120 741 kr | 1 370 654 kr |
Balansräkning
| Post | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||||||
| Anläggningstillgångar | 2 900 000 kr | 2 900 000 kr | 0 kr | - | 52 893 kr | 124 119 kr | 325 036 kr |
| Materiella anläggningstillgångar | - | - | - | - | 52 893 kr | 124 119 kr | 325 036 kr |
| Finansiella anläggningstillgångar | 2 900 000 kr | 2 900 000 kr | 0 kr | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 28 389 kr | 27 089 kr | 25 889 kr | 614 630 kr | 831 690 kr | 257 957 kr | 749 099 kr |
| Kortfristiga fordringar | 20 622 kr | 20 722 kr | 20 722 kr | 513 436 kr | 371 436 kr | 223 295 kr | 620 713 kr |
| Kassa och bank | 7 767 kr | 6 367 kr | 5 167 kr | 101 194 kr | 460 254 kr | 34 662 kr | 128 386 kr |
| Summa tillgångar | 2 928 389 kr | 2 927 089 kr | 25 889 kr | 614 630 kr | 884 583 kr | 382 076 kr | 1 074 135 kr |
| Eget kapital och skulder | |||||||
| Eget kapital | -4 717 kr | 48 083 kr | -2 219 573 kr | -1 727 643 kr | -1 195 656 kr | -1 074 914 kr | 295 740 kr |
| Aktiekapital | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr |
| Balanserat resultat | -53 817 kr | -54 717 kr | -1 917 kr | -2 269 573 kr | -1 777 643 kr | -1 245 655 kr | -1 124 914 kr |
| Årets resultat | -900 kr | 52 800 kr | -2 267 656 kr | 491 930 kr | 531 987 kr | 120 741 kr | 1 370 654 kr |
| Obeskattade reserver | - | - | - | 200 000 kr | 425 000 kr | 225 000 kr | 0 kr |
| Kortfristiga skulder | 2 911 946 kr | 2 879 006 kr | 2 245 462 kr | 2 142 273 kr | 1 655 239 kr | 1 231 990 kr | 778 395 kr |
| Skatteskulder | -11 539 kr | -11 539 kr | -11 539 kr | 116 417 kr | 245 159 kr | 83 145 kr | 247 957 kr |
| Övriga kortfristiga skulder | 2 923 485 kr | 2 890 545 kr | 2 257 001 kr | 1 972 686 kr | 1 231 398 kr | 1 137 848 kr | 389 584 kr |
| Summa eget kapital och skulder | 2 928 389 kr | 2 927 089 kr | 25 889 kr | 614 630 kr | 884 583 kr | 382 076 kr | 1 074 135 kr |
Ur årsredovisningen
Företaget tillhandahåller konsultverksamhet inom hälso- och sjukvård samt IT. Företaget har sitt säte i Stockholm.
Företrädare
- Chinar H
Undertecknad i Stockholm 2026.
Uppgifterna kommer från bolagets inlämnade årsredovisning till Bolagsverket.
Händelser
Grundläggande information
- Registrerat
- 2013-12-05
- Status
- Verksam