T7 Nails AB
T7 Nails AB har organisationsnummer 559129-7162 (5591297162)
Aktiebolag • Org.nr: 559129-7162
Om företaget
T7 Nails AB är ett svenskt aktiebolag med säte i Malmö. Verksamheten startade 2017. Huvudverksamheten klassificeras som skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar enligt SCB:s branschindelning (SNI-kod 96220).
Ekonomi
Avser räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal och jämförelse med branschen
Räkenskapsåret 2025 omsatte T7 Nails AB 0 kr och redovisade ett resultat på 6 046 kr. Soliditeten var 100,0 procent, högre än tre av fyra bolag i branschen (median 51,0 procent).
| Nyckeltal 2025 | Bolaget | Branschens median | Mittersta hälften | Läge |
|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 100,0 procent | 51,0 procent | 23,3 procent till 72,0 procent | Högre än tre av fyra bolag i branschen |
| Avkastning på eget kapital | 0,9 procent | 16,7 procent | -10,8 procent till 48,9 procent | Under branschens median |
Storlek efter omsättning
- Plats 2 009 av 2 160 aktiebolag inom skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar.
- Plats 45 av 48 aktiebolag inom skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar med säte i Helsingborg.
- Plats 3 813 av 4 489 aktiebolag med säte i Helsingborg.
- Plats 33 523 av 39 471 aktiebolag i Skåne län.
- Plats 284 287 av 334 821 aktiebolag i Sverige.
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelsemarginal | 18,6 procent | -102,6 procent | - | - | - |
| Vinstmarginal | 18,0 procent | -102,7 procent | - | - | - |
| Soliditet | 68,0 procent | 66,0 procent | 84,5 procent | 82,1 procent | 100,0 procent |
| Kassalikviditet | 1783,9 procent | 343,9 procent | 494,5 procent | 438,8 procent | - |
| Avkastning på eget kapital | 21,7 procent | -1,7 procent | 24,5 procent | 0,1 procent | 0,9 procent |
| Omsättningstillväxt | 16,4 procent | -70,9 procent | -100,0 procent | - | - |
| Omsättning per anställd | 752 000 kr | 219 000 kr | 0 kr | - | - |
| Personalkostnad per anställd | 228 000 kr | 388 000 kr | 59 000 kr | - | - |
Beräknat ur bolagens årsredovisningar till Bolagsverket. Branschens värden avser aktiebolag med samma SNI-kod och samma räkenskapsår, eller hela branschavdelningen när färre än 30 bolag har samma kod. Rangen avser verksamma aktiebolag med årsredovisning de senaste 18 månaderna. Kommun och län avser bolagens säte enligt SCB:s företagsregister. Rörelsemarginal är rörelseresultat delat med nettoomsättning. Vinstmarginal är resultat efter finansiella poster delat med nettoomsättning. Soliditet är eget kapital delat med summa tillgångar. Kassalikviditet är omsättningstillgångar utom varulager delat med kortfristiga skulder. Avkastning på eget kapital är årets resultat delat med eget kapital.
Adress
Ärtholmsvägen 34c/o Tony Do
21565 Malmö
Bolag på samma adress
10 andra bolag har Ärtholmsvägen 34 som registrerad adress.
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska bedriva följande verksamheter: Nagelbyggning, fransförlängning. Import och export samt försäljning av skönhets och kosmetika produkter. Behandlingar inom fotvård och nagelvård.
Bransch
- 96220Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingarHuvudbransch
Årsredovisning
Resultaträkning
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 62 995 kr | 899 574 kr | 645 584 kr | 751 597 kr | 219 098 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Övriga rörelseintäkter | - | 140 266 kr | 15 710 kr | 42 kr | 0 kr | - | - | - |
| Övriga externa kostnader | 71 406 kr | 350 876 kr | 388 383 kr | 364 275 kr | 43 293 kr | 23 298 kr | 371 286 kr | 5 882 kr |
| Personalkostnader | 49 421 kr | 337 246 kr | 27 662 kr | 227 762 kr | 388 185 kr | 58 857 kr | 0 kr | - |
| Avskrivningar | - | 1 817 kr | 6 700 kr | 6 700 kr | 6 700 kr | 6 700 kr | 4 883 kr | 0 kr |
| Rörelseresultat | -130 734 kr | 332 469 kr | 231 039 kr | 140 067 kr | -224 682 kr | -94 154 kr | -381 308 kr | -10 866 kr |
| Ränteintäkter | - | - | - | 5 kr | 25 kr | 228 kr | 1 704 kr | 2 492 kr |
| Räntekostnader | 250 kr | 921 kr | 561 kr | 5 071 kr | 611 kr | 375 kr | 0 kr | - |
| Resultat efter finansiella poster | -130 984 kr | 331 548 kr | 230 478 kr | 135 001 kr | -225 268 kr | -94 301 kr | -379 604 kr | -8 374 kr |
| Bokslutsdispositioner | - | - | - | -35 159 kr | 219 362 kr | 294 106 kr | 380 000 kr | 15 000 kr |
| Skatt | - | 43 320 kr | 54 648 kr | -6 305 kr | 2 439 kr | 43 533 kr | 0 kr | 580 kr |
| Årets resultat | -130 984 kr | 288 228 kr | 175 830 kr | 106 147 kr | -8 345 kr | 156 272 kr | 396 kr | 6 046 kr |
Balansräkning
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillgångar | ||||||||
| Anläggningstillgångar | - | 31 683 kr | 24 983 kr | 18 283 kr | 11 583 kr | 4 883 kr | 0 kr | - |
| Materiella anläggningstillgångar | - | 31 683 kr | 24 983 kr | 18 283 kr | 11 583 kr | 4 883 kr | 0 kr | - |
| Omsättningstillgångar | 97 609 kr | 422 029 kr | 750 660 kr | 701 207 kr | 716 855 kr | 749 124 kr | 776 693 kr | 643 590 kr |
| Varulager | - | - | - | - | - | 171 304 kr | 166 165 kr | 161 181 kr |
| Kortfristiga fordringar | 26 564 kr | 124 293 kr | 94 918 kr | 19 582 kr | 53 992 kr | 112 001 kr | 192 090 kr | 452 618 kr |
| Kassa och bank | 71 045 kr | 297 736 kr | 655 742 kr | 681 625 kr | 662 863 kr | 465 819 kr | 418 438 kr | 29 791 kr |
| Summa tillgångar | 97 609 kr | 453 712 kr | 775 643 kr | 719 490 kr | 728 438 kr | 754 007 kr | 776 693 kr | 643 590 kr |
| Eget kapital och skulder | ||||||||
| Eget kapital | -80 984 kr | 207 244 kr | 383 074 kr | 489 221 kr | 480 875 kr | 637 147 kr | 637 544 kr | 643 590 kr |
| Aktiekapital | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr |
| Balanserat resultat | - | -130 984 kr | 157 244 kr | 333 074 kr | 439 220 kr | 430 875 kr | 587 148 kr | 587 544 kr |
| Årets resultat | -130 984 kr | 288 228 kr | 175 830 kr | 106 147 kr | -8 345 kr | 156 272 kr | 396 kr | 6 046 kr |
| Obeskattade reserver | - | - | - | 35 159 kr | 39 106 kr | 0 kr | - | - |
| Kortfristiga skulder | 28 593 kr | 94 157 kr | 236 767 kr | 39 308 kr | 208 457 kr | 116 860 kr | 139 149 kr | 0 kr |
| Leverantörsskulder | 4 112 kr | 33 316 kr | 106 447 kr | 32 929 kr | 624 kr | 2 341 kr | 4 631 kr | 0 kr |
| Skatteskulder | - | 40 295 kr | 91 643 kr | 1 362 kr | 0 kr | - | - | - |
| Övriga kortfristiga skulder | 18 481 kr | 14 546 kr | 38 677 kr | 5 017 kr | 67 833 kr | 14 518 kr | 0 kr | - |
| Summa eget kapital och skulder | 97 609 kr | 453 712 kr | 775 643 kr | 719 490 kr | 728 438 kr | 754 007 kr | 776 693 kr | 643 590 kr |
Företrädare
- Tony D
Undertecknad i Helsingborg 2026.
Uppgifterna kommer från bolagets inlämnade årsredovisning till Bolagsverket.
Händelser
Vanliga frågor
Vad har T7 Nails AB för organisationsnummer?
T7 Nails AB har organisationsnummer 559129-7162 (5591297162).
Var ligger T7 Nails AB?
T7 Nails AB har sin registrerade adress Ärtholmsvägen 34, 21565 Malmö.
Vilken bransch är T7 Nails AB verksamt i?
T7 Nails AB är registrerat i branschen skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar enligt SCB:s näringsgrensindelning.
Hur mycket omsätter T7 Nails AB?
T7 Nails AB hade en nettoomsättning på 0 kr räkenskapsåret 2025 enligt årsredovisningen.
Föreslår T7 Nails AB någon utdelning?
Styrelsen i T7 Nails AB föreslog en utdelning på 500 000 kr för räkenskapsåret 2025.
Registreringar och storlek
- Säteskommun
- Helsingborg
- Län
- Skåne län
- Anställda enligt SCB
- 0 anställda
- Ägarkategori
- Privat svenskt utan koncern
- F-skatt
- Godkänd
- Moms
- Registrerad
- Arbetsgivare
- Registrerad
Källa: SCB:s företagsregister, egen bearbetning.
Grundläggande information
- Registrerat
- 2017-10-18
- Status
- Verksam
Stämmer något inte? Mejla [email protected] och ange sidans adress.
Källa: Bolagsverket och SCB:s företagsregister, egen bearbetning.