Vu & Partners AB
Vu & Partners AB har organisationsnummer 559124-6284 (5591246284)
Aktiebolag • Org.nr: 559124-6284
Om företaget
Vu & Partners AB är ett svenskt aktiebolag med säte i Johanneshov. Verksamheten startade 2017. Enligt Statistiska centralbyrån är företaget för närvarande inte aktivt verksamt. Huvudverksamheten klassificeras som skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar enligt SCB:s branschindelning (SNI-kod 96220).
Ekonomi
Avser räkenskapsåret 2025.
Omsättningen minskade 100 procent till 0 kr räkenskapsåret 2025 (838 169 kr föregående år).
Företaget har bedrivit nagelvårdsverksamhet fram till juni 2024 och därefter avvecklat helt.
Nyckeltal och jämförelse med branschen
Räkenskapsåret 2025 omsatte Vu & Partners AB 0 kr och redovisade ett resultat på 0 kr. Soliditeten var 100,0 procent, högre än tre av fyra bolag i branschen (median 51,0 procent).
| Nyckeltal 2025 | Bolaget | Branschens median | Mittersta hälften | Läge |
|---|---|---|---|---|
| Soliditet | 100,0 procent | 51,0 procent | 23,3 procent till 72,0 procent | Högre än tre av fyra bolag i branschen |
| Avkastning på eget kapital | 0,0 procent | 16,7 procent | -10,8 procent till 48,9 procent | Under branschens median |
| Omsättningstillväxt | -100,0 procent | 1,7 procent | -13,8 procent till 20,8 procent | Lägre än tre av fyra bolag i branschen |
Nyckeltal per år
| Nyckeltal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelsemarginal | -3,7 procent | -28,5 procent | 0,9 procent | 10,4 procent | - |
| Vinstmarginal | -3,7 procent | -28,5 procent | -0,4 procent | 10,3 procent | - |
| Soliditet | 51,8 procent | 4,5 procent | 6,8 procent | 67,7 procent | 100,0 procent |
| Kassalikviditet | 100,2 procent | 73,2 procent | 118,5 procent | 309,7 procent | - |
| Avkastning på eget kapital | -1,6 procent | -1792,4 procent | -19,4 procent | 160,9 procent | 0,0 procent |
| Omsättningstillväxt | 4,5 procent | 83,9 procent | -27,5 procent | -64,0 procent | -100,0 procent |
| Omsättning per anställd | 582 000 kr | 803 000 kr | 466 000 kr | 419 000 kr | - |
| Personalkostnad per anställd | 331 000 kr | 808 000 kr | 330 000 kr | 180 000 kr | - |
Beräknat ur bolagens årsredovisningar till Bolagsverket. Branschens värden avser aktiebolag med samma SNI-kod och samma räkenskapsår, eller hela branschavdelningen när färre än 30 bolag har samma kod. Rangen avser verksamma aktiebolag med årsredovisning de senaste 18 månaderna. Rörelsemarginal är rörelseresultat delat med nettoomsättning. Vinstmarginal är resultat efter finansiella poster delat med nettoomsättning. Soliditet är eget kapital delat med summa tillgångar. Kassalikviditet är omsättningstillgångar utom varulager delat med kortfristiga skulder. Avkastning på eget kapital är årets resultat delat med eget kapital.
Adress
Arenavägen 63c/o Your beauty box
12177 Johanneshov
Bolag på samma adress
8 andra bolag har Arenavägen 63 som registrerad adress.
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall driva nagelsalonger som innefattar manikyr, pedikyr, försäljning av nagelvårdsprodukter och därmed förenlig verksamhet.
Bransch
- 96220Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingarHuvudbransch
Årsredovisning
Resultaträkning
| Post | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 2 440 444 kr | 1 671 412 kr | 1 745 860 kr | 3 211 395 kr | 2 328 034 kr | 838 169 kr | 0 kr |
| Övriga rörelseintäkter | - | 238 819 kr | - | 37 180 kr | 313 795 kr | 109 970 kr | 0 kr |
| Råvaror och förnödenheter | 132 846 kr | 106 509 kr | - | 94 203 kr | 89 407 kr | 57 177 kr | 0 kr |
| Övriga externa kostnader | 693 961 kr | 616 504 kr | 662 275 kr | 757 322 kr | 843 630 kr | 416 717 kr | 0 kr |
| Personalkostnader | 1 292 859 kr | 1 069 027 kr | 993 815 kr | 3 231 646 kr | 1 648 422 kr | 360 761 kr | 0 kr |
| Avskrivningar | 63 875 kr | 66 745 kr | 73 790 kr | 81 563 kr | 39 379 kr | 13 000 kr | 0 kr |
| Rörelseresultat | 256 903 kr | 51 446 kr | -64 276 kr | -916 159 kr | 20 991 kr | 87 184 kr | 0 kr |
| Ränteintäkter | - | - | - | 143 kr | 3 740 kr | 3 617 kr | 0 kr |
| Räntekostnader | 87 kr | 485 kr | 739 kr | 274 kr | 32 947 kr | 4 360 kr | 0 kr |
| Resultat efter finansiella poster | 256 816 kr | 50 961 kr | -65 015 kr | -916 290 kr | -8 216 kr | 86 441 kr | 0 kr |
| Bokslutsdispositioner | -60 000 kr | 0 kr | 60 000 kr | 0 kr | - | - | - |
| Skatt | 45 770 kr | 11 072 kr | 271 kr | -11 343 kr | 0 kr | - | - |
| Årets resultat | 151 046 kr | 39 889 kr | -5 286 kr | -904 947 kr | -8 216 kr | 86 441 kr | 0 kr |
Balansräkning
| Post | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||||||
| Anläggningstillgångar | 441 428 kr | 398 107 kr | 365 117 kr | 323 554 kr | 310 675 kr | 0 kr | - |
| Materiella anläggningstillgångar | 207 053 kr | 163 732 kr | 130 742 kr | 89 179 kr | 76 300 kr | 0 kr | - |
| Finansiella anläggningstillgångar | 234 375 kr | 234 375 kr | 234 375 kr | 234 375 kr | 234 375 kr | 0 kr | - |
| Omsättningstillgångar | 776 774 kr | 400 076 kr | 272 276 kr | 792 472 kr | 310 785 kr | 79 330 kr | 50 000 kr |
| Varulager | 65 000 kr | 35 000 kr | 25 000 kr | 12 000 kr | 9 000 kr | 0 kr | - |
| Kortfristiga fordringar | 132 680 kr | 136 750 kr | 181 117 kr | 716 808 kr | 225 851 kr | 46 145 kr | 0 kr |
| Kassa och bank | 579 094 kr | 228 326 kr | 66 159 kr | 63 664 kr | 75 934 kr | 33 185 kr | 50 000 kr |
| Summa tillgångar | 1 218 202 kr | 798 183 kr | 637 393 kr | 1 116 026 kr | 621 460 kr | 79 330 kr | 50 000 kr |
| Eget kapital och skulder | |||||||
| Eget kapital | 295 831 kr | 335 720 kr | 330 434 kr | 50 487 kr | 42 271 kr | 53 712 kr | 50 000 kr |
| Aktiekapital | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr |
| Balanserat resultat | 94 785 kr | 245 831 kr | 285 720 kr | 598 967 kr | 487 kr | -82 729 kr | 0 kr |
| Årets resultat | 151 046 kr | 39 889 kr | -5 286 kr | -904 947 kr | -8 216 kr | 86 441 kr | 0 kr |
| Obeskattade reserver | 60 000 kr | 60 000 kr | 0 kr | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 323 552 kr | 223 376 kr | 246 843 kr | 1 065 539 kr | 254 767 kr | 25 618 kr | 0 kr |
| Leverantörsskulder | 2 038 kr | 0 kr | 24 902 kr | 12 500 kr | 2 370 kr | 0 kr | - |
| Skatteskulder | 54 231 kr | 22 594 kr | 0 kr | - | - | - | - |
| Övriga kortfristiga skulder | 114 509 kr | 50 653 kr | 78 280 kr | 888 829 kr | 94 992 kr | 25 618 kr | 0 kr |
| Summa eget kapital och skulder | 1 218 202 kr | 798 183 kr | 637 393 kr | 1 116 026 kr | 621 460 kr | 79 330 kr | 50 000 kr |
Ur årsredovisningen
Bolaget utför bland annat nagelvård så som akryl/gelé naglar, manikyr, fotvård och fransförlängning, Lashlift och browlift.
Företrädare
- Mai Anh N (styrelseledamot)
Undertecknad 2026.
Uppgifterna kommer från bolagets inlämnade årsredovisning till Bolagsverket.
Händelser
Vanliga frågor
Vad har Vu & Partners AB för organisationsnummer?
Vu & Partners AB har organisationsnummer 559124-6284 (5591246284).
Var ligger Vu & Partners AB?
Vu & Partners AB har sin registrerade adress Arenavägen 63, 12177 Johanneshov.
Vilken bransch är Vu & Partners AB verksamt i?
Vu & Partners AB är registrerat i branschen skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar enligt SCB:s näringsgrensindelning.
Hur mycket omsätter Vu & Partners AB?
Vu & Partners AB hade en nettoomsättning på 0 kr räkenskapsåret 2025 enligt årsredovisningen.
Registreringar och storlek
- Säteskommun
- Solna
- Län
- Stockholms län
- Ägarkategori
- Privat svenskt utan koncern
- Export eller import
- Ja
- F-skatt
- Avregistrerad
- Moms
- Avregistrerad
- Arbetsgivare
- Avregistrerad
Källa: SCB:s företagsregister, egen bearbetning.
Grundläggande information
- Registrerat
- 2017-09-08
- Status
- Ej verksam
Stämmer något inte? Mejla [email protected] och ange sidans adress.
Källa: Bolagsverket och SCB:s företagsregister, egen bearbetning.